Świat Marzeń

Gra Świat Marzeń przenosi nas do cudownego świata fantastyki, w którym wszystko może być takie jak sobie zamarzymy.

Zaczynamy grę w środku tajemniczego lasu, gdzie rosną dziwne drzewa i rośliny. Są tu też rozwalone chatki, które musimy dopiero odbudować. Gdy ukończymy warsztat i kuźnię możemy zrobić pierwsze narzędzia i potrawy. Pracy w naszej wiosce jest bardzo dużo, zabiera nam ona dużo energii. (Jej poziom graficzne pokazuje wskaźnik w górnym rogu oka gry.) Nie wszystko musimy robić samemu, chętnie pomogą nam w tym sympatyczne misie. Wykonują najcięższe prace, jak rąbanie drewna i kamieni. W nagrodę za swoją pomoc oczekują tylko dżemu z malin. Musimy zawsze pilnować aby go nie zabrakło, bo misie przestana pracować, będą tylko leżeć i marzyć o swoim przysmaku. Kocioł z dżemem powinien się stale gotować, a gotowe słoiki powinny czekać w zapasie.

W naszych magicznych chatkach możemy przyrządzać tajemnicze potrawy i przedmioty. Pomagać nam w tym mogą dziwne stwory, które trzeba najpierw wymyśleć. Potrzebujemy do tego żywej fantazji, to taka błękitna masa, z której możemy wymyśleć: chomika, smoka, barana i inne.

W grze Świat Marzeń warto mieć dużo znajomych, bo można sobie wzajemnie pomagać. Jeśli gracz pomaga innym to otrzymuje za to nagrody. Czym więcej znajomych tym więcej bezpłatnych prezentów można otrzymać.

Za przedmioty wykonane w grze można dostać złote monety, są one środkiem płatniczym do dalszych zakupów i rozbudowy wioski. Cenniejsze przedmioty i funkcje rozbudowy można kupić za księżycowe kryształy. Otrzymujemy je za darmo po osiągnięciu kolejnych etapów gry i za wykonywanie zadań i niektórych misji. Niecierpliwi gracze, którzy nie chcą czekać na kryształy, mogą je dokupić płacąc prawdziwymi pieniędzmi. Nie jest o jednak konieczne, bo wystarczy się codziennie logować do gry, aby dostać kryształy potrzebne do wszystkich zadań.