Moonstars to zupełnie nowy rodzaj gry internetowej, łączącej elementy przygody i gry farmerskiej. Bohaterami gry są sympatyczne ufoludki, których statek kosmiczny rozbił się na planecie Ziemia. Nasi przybysze muszą tu sobie poradzić do czasu jak nie wyremontują swojego statku powietrznego. Zadaniem gracza jest im pomagać w zaklimatyzowaniu się na ziemi. Muszą tu wybudować swoja wioskę i wyposażyć ją w tajemnicze maszyny i budowle.

Pierwszy problem jaki tu napotkają, to brak możliwości oddychania ziemskim powietrzem. Do życia potrzebują eteru. Na szczęście potrafią wybudować kopalnie eteru oraz hodować specjalne rośliny eteryczne. Do budowy farmy potrzebne są różne surowce: drewno i kamień, na początku jest tych surowców pod dostatkiem. Wioska szybko się rozbudowuje i nasi kosmici potrafią produkować najdziwniejsze przedmioty.

To czego nie mogą zrobić samemu, mogą kupić od tubylców, oferując im w zamian swoje towary. Handel z ziemianami dobrze się rozwija i nasi bohaterowie poznają coraz to inne nowe tereny i znajdują tam różne potrzebne materiały. Pracy jest dużo, ale nie trzeba wszystkiego robić samemu. Kosmici maja fabrykę Techno i produkują tu roboty, które za nich pracują i wykonują najtrudniejsze zadania.

Opłaca się też mieć dużo znajomych, można sobie wzajemnie pomagać i za pracę u sąsiadów otrzymywać dodatkowe nagrody.

Gra Moonstars