Klondike

Klondike to internetowa gra przygodowa, której akcja rozgrywa się na Alasce, w czasach gorączki złota. Nasz bohater wyrusza na wyprawę w celu odnalezienie swojego ojca. Zakłada swoją osadę w miejscu z którego miał od niego ostatnia wiadomość. W jego poszukiwaniach pomagają mu Eskimosi, pamiętają jego ojca i przekazują mu narzędzia i wskazówki, które pozostawił.

Do podróżowania w dalsze tereny na północy trzeba się dobrze przygotować, potrzebny jest zaprzęg z psami i zapasy żywności i materiałów.

W przygotowaniach do wyprawy muszą pomagać mu Eskimosi i inni sąsiedzi. Na początek stawia tartak, chatkę kamieniarza i dom dla robotników. Może już karczować lasy, usuwać kamienie i przygotować ziemie pod budowę innych domów.

Już przy pierwszych pracach odkrywa, że wszędzie można znaleźć skarby i samorodki złota. To bardzo przydatne, bo za złoto można tu kupować wszystkie potrzebne przedmioty. W miarę rozbudowy w osadzie pojawiają się nowe budynki do zamieszkania i fabryki. Jest tu chatka blacharza, garncarza, mleczarza, kuźnia, fabryka mebli, spichlerz i wiele innych. Nasz bohater może wszystko sam zrobić lub kupić za znalezione złoto.

Nie może jednak zapomnieć o głównym celu swojej wyprawy, musi szukać ekspedycji swojego ojca.

Pierwszą osadą do której może dojechać psim zaprzęgiem jest "Pieśń Wiatrów" Odkrywa tu wiele nowych surowców i skarbów. Z każdej wyprawy przywozi znaleziska, które może sprzedać lub wykorzystać dla swoich potrzeb.

Gdy stać go będzie na nowe sanie z zaprzęgiem kilku psów, nasz bohater dotrze do kolejnych osad zaznaczonych na mapie Klondike. Odkrywa kolejno: Orle Gniazdo, Uchty, Polar Side, Indygo i wiele innych. Na nowych osadach odbudowuje magazyny, gdzie może przechowywać przedmioty przydatne do dalszych poszukiwań.

Każda wyprawa to nowe przygody, wszędzie można znaleźć złoto, diamenty i inne skarby. Opłaca się też pomaganie sąsiadom. Pracując na ich działkach można znaleźć ukryte skarby. Wystarczy ich wtedy zatrudnić u siebie i szybko przejrzeć wszystkie skrytki na ich działce.

Czym więcej mamy sąsiadów, tym więcej pracowników możemy zatrudniać po niskich kosztach. Każdy sąsiad może wysyłać nam bezpłatne prezenty. Dzięki ich pomocy nasza osada szybciej się rozbudowuje, a gra robi się coraz ciekawsza.