Gra Indy Cat

Indy Cat to gra logiczna, polegająca na zbieraniu kolorowych kamieni z układanki. Bohaterem gry jest kot Indy, słynny podróżnik, który przemierza cały świat w poszukiwaniu "kuli wiary". Wielu graczy chce za nim nadążyć, ale Indy Cat musi być pierwszy. Aby przechodzić przez kolejne poziomy gry musi rozwiązywać zagadki logiczne.

Na początku są to proste układanki, trzeba na nich wyzbierać kolorowe kamienie tego samego rodzaju, znajdujące się obok siebie w trójkach, czwórkach lub większych ciągach. Każdy ruch to przestawienie dwóch sąsiadujących ze sobą kamieni w pionie lub poziomie. Za zebraną trójką otrzymuje się punkty i w jej miejsce spadają kolejne kamienie. Za czwórkę oprócz punktów otrzymuje się specjalny kamień, który potrafi wysadzić wszystkie kamienie w pionie lub poziomie. Za piątkę tego samego koloru otrzymuje się wybuchowy kamień, który potrafi poprzestawiać kamienie w kilku poziomach.

Układanki na wyższych poziomach mają dodatkowe utrudnienia. Kamienie są zasłonięte przez szklane osłony, trzeba je najpierw rozwalić aby móc przestawiać pozostałe. W układankach może być zadanie opuszczenia runów znajdujących się na rzędach kamieni.

Do wykonania zadania przeznaczony jest pewien limit ruchów lub określony czas. Jeśli gracz nie wykona zadania w podanym limicie to Indy Cat traci jedno życie.

Każde wykonane zadanie przybliża naszego podróżnika do celu. Po drodze odwiedza różne krainy i poznaje ich kulturę. Zaczyna od starożytnego Egiptu, Angli i pradawnego Rzymu, dalej kolejno przez kraje azjatyckie, afrykańskie podróżuje przez cały świat.

W grze biorą udział też inni gracze, mogą nam pomagać, dając prezenty ale też z nami konkurują.

Nie daj się wyprzedzić bądź mistrzem logiki, zagraj już teraz w Indy Cat.