Zaczarowany Las

Zaczarowany las to nowa gra od Plingi. Gracz musi odbudować swoją osadę w środku magicznego lasu, gdzie wszystko jest porośnięte niezwykłymi roślinami i jest tu wiele tajemniczych przedmiotów. W tym zadaniu pomagać mu będą sympatyczne stworki o nazwie Szmu. Aby je zatrudnić wystarczy wybudować dla każdego domek i dać mu jego ulubiony napój "manę" . Twoją rolą będzie wszystkim zarządzać, tak aby wioska szybko się rozbudowała. Przy wykonywaniu zadań szczególnie przyda się wiedza o czarach. Z wykorzystaniem magii można szybciej budować nowe domki i uzyskiwać z nich większy dochód.

Czarownik musi stale doskonalić swoją wiedzę, rozbudowywać wieżę czarów do coraz wyższego poziomu, aby osiągnąć najlepszą siłę magii.

Na początku wioska w magicznym lesie wygląda bardzo skromnie, z trudem karczuje się las i usuwa wielkie kamienie, z czasem pojawiają się nowe przydatne budowle. W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o źródle many dla naszych Szmu. Można ją otrzymywać z kryształów many lub z hodowli energetycznych roślin. Do przechowywania nadmiaru many potrzebne a koncentratory, czym więcej ich wybudujesz, tym większe zapasy many można zgromadzić.

Zasady gry są łatwe do zrozumienia, w początkowej fasie, gracz otrzymuje podpowiedzi, dalej może urządzać swoją wioskę według własnej wyobraźni. Warto jest korzystać z proponowanych zadań do wykonania. Ich ikony pojawiają się po lewej stronie ekranu. Za wykonanie zadań otrzymuje się dodatkowe nagrody.

Charm Farm to gra społecznościowa, możemy zapraszać nowych sąsiadów i wzajemnie sobie pomagać. Od znajomych można otrzymywać prezenty oraz zbierać sobie plony. Czym więcej znajomych w grze, tym więcej prezentów można otrzymać.

Gdy nasza osada się rozbuduje, pojawią się nowe budowle i będziemy mogli hodować niezwykłe stworzenia. Wyprodukowane przedmioty można sprzedawać, a za uzyskane złoto kupować nowe tereny pod rozbudowę.

W grze jest też specjalny rodzaj waluty: rubiny, za nie można kupić najbardziej przydatne przedmioty lub przyśpieszać wykonywanie zadań. Rubiny otrzymuje się za darmo po przekroczeniu kolejnych etapów gry i za wykonywanie niektórych zadań. Dla bardzo niecierpliwych jest też możliwość kupna rubinów za prawdziwe pieniądze, wtedy można w dużo krótszym czasie zbudować najładniejszą wioskę w magicznym lesie.