Gra Barbarzyńcy

Barbarians to bardzo popularna gra komputerowa, która doczekała się wersji online.

Zadaniem gracza jest budowa królestwa na terenach otoczonych przez wrogie plemiona. Swoją przygodę zaczynamy od budowy zamku, tartaku i kopalni złota. Na początku jest trudno, brakuje surowców, a królestwo jest zagrożone atakiem z zewnątrz. Konieczne jest stawianie machin wojennych, które będą bronić zamku pod nieobecność gracza. Równocześnie z obrona trzeba werbować i trenować wojska ofensywne. Do zniszczenia jest spora liczba zamków barbarzyńców, którzy nam zagrażają. Na wyprawach wojennych można się też wzbogacić, zabrać część złota i drewna przeciwników.

Jako przywódca królestwa gracz musi mądrze zaplanować jego rozwój, trzeba równomiernie rozbudowywać budynki gospodarcze, obronne i szkolić wojsko do ataków.

Na początku ma do pomocy jednego niewolnika, który zajmuje się budową. Kolejnych można kupić za kryształy, ale te zdobywa się powoli.

Kryształy można otrzymać w prezencie za wykonywanie wyzwań mistrza, można je znaleźć przy wycinaniu drzew i zbieraniu kamieni. Niecierpliwi gracze mogą je dokupić płacąc prawdziwymi pieniędzmi.

Wojny z sąsiadami mogą być sposobem na szybki rozwój królestwa, jak są zwycięskie to gracz przywozi z takich wypraw sporo surowców.

Surowce można jednak stracić po atakach przeciwników.

Każdy atak oceniany jest ilością zdobytych gwiazdek. Podnoszą one poziom sławy i gracz awansuje w rankingu. Gdy jest bardzo sławny może prowadzić wojny z silniejszymi graczami.

Gracze mogą łączyć się w klany. Wspólnie mogą sobie pomagać lub atakować innych. Za wygrane pojedynki klanów można uzyskać dużą nagrodę w kryształach.

Dla członków klanu jest specjalny czat, na którym mogą ze sobą rozmawiać i uzgadniać strategie walki.